Hore
Aktuality

Kubota investovala do spoločnosti Clarifruit – lídra v oblasti kontroly kvality ovocia a zeleniny

24. November 2022

Spoločnosť Kubota Corporation (ďalej len „Kubota“) investovala do investičného kola rizikového financovania „Series A“ pre spoločnosť Clarifruit Ltd. (ďalej len „Clarifruit“), poskytovateľa komplexných riešení kontroly kvality pre odvetvie čerstvých produktov.

Touto investíciou Kubota podnikla kroky na urýchlenie svojej inovačnej filozofie s cieľom vytvoriť nové obchodné príležitosti, produkty a služby pre poľnohospodárstvo.  Kubota Group má v úmysle rozšíriť svoje podnikateľské aktivity zamerané na komunitu. Ich cieľom je poskytovať integrované riešenia založené na spolupráci, technologické pokroky a jedinečnú hodnotu pre zákazníkov vo všetkých segmentoch podnikania.

Spoločnosť Clarifruit, založená v roku 2018 v Izraeli, ponúka riešenie SaaS na kontrolu kvality založené na AI pre dodávateľský reťazec Fresh Produce. Využitím tejto platformy, ktorá zahŕňa patentovanú technológiu počítačového videnia – Big Data, spoločnosť Clarifruit vyvinula mobilnú aplikáciu a webové rozhranie, ktoré zhromažďuje a analyzuje údaje v reálnom čase a poskytuje analýzy a náhľady na proces kontroly kvality ovocia a zeleniny všetkým účastníkom v dodávateľskom reťazci, aby následne mohli robiť objektívne rozhodnutia.

Strategická pozícia spoločnosti Kubota ako lídra v globálnom poľnohospodárstve a sektore výroby zariadení, spolu so spoločnosťou Clarifruit, pomôže urýchliť vývoj inteligentných technológií v produkcii plodín a kontrole kvality, ako aj pomôže rozšíriť operácie v rámci potravinového hodnotového reťazca. Okrem toho prispeje k realizácii agroplatformy a etablovaniu Kuboty ako spoločnosti zodpovednej za prepojenie všetkých partnerov naprieč reťazcom. Spoločnosť Kubota tak prispieva k celému systému výroby potravín.

V roku 2019 Kubota založila inovačné centrá pod názvom „Innovation Centres“ v Japonsku a Európe ako divíziu na vytváranie nových podnikateľských aktivít, produktov a služieb. Táto divízia vytvára ekosystém, ktorý umožňuje, aby sa inovácie vyvíjali prostredníctvom partnerstiev s externými podnikmi, ako sú poľnohospodársko-technologické startupy, poľnohospodárski výrobcovia, výskumné ústavy a univerzity.

„S našou investíciou do spoločnosti Clarifruit podniká Kubota ďalšie kroky v rozšírení svojej celkovej vízie ekosystému v oblasti špeciálnych plodín, tentoraz v hodnotovom reťazci kontroly kvality“,  vysvetľuje Peter van der Vlugt, generálny riaditeľ Innovation Center Europe. „S procesom kontroly kvality a softvérom spoločnosti Clarifruit máme v úmysle vyriešiť minimálne o 20% viac problémov v oblasti kvality, opätovného vyjednávania cien a prípadného odmietnutia, čím prispejeme k zníženiu odpadu v celosvetovom sektore výroby potravín.“

O spoločnosti Clarifruit

Kontrola kvality (QC) môže byť základným kameňom celosvetového dodávateľského reťazca čerstvých produktov. Napriek svojej dôležitosti sú metódy kontroly kvality stále prevažne manuálne, subjektívne a neefektívne. Spoločnosť Clarifruit to mení pomocou automatickej platformy kontroly kvality a analýzy údajov, ktorá poháňa presnejší, konzistentnejší, efektívnejší a ziskovejší globálny dodávateľský reťazec www.clarifruit.com.

O spoločnosti Kubota

Kubota je popredným výrobcom poľnohospodárskeho, rašelinového, stavebného vybavenia a priemyselných motorov od roku 1890. S globálnou centrálou v japonskej Osake, kanceláriami vo viac ako 120 krajinách a s viac ako 43 000 zamestnancami v Severnej Amerike, Európe a Ázii dosiahla spoločnosť Kubota výnosy v roku 2021 vo výške 20 miliárd dolárov. Aj keď sa spoločnosť Kubota  primárne zameriava na poľnohospodársku techniku, má široké portfólio aj vo výrobe ďalších zariadení  vrátane celomestských systémov filtrácie vody, zavlažovania, potrubí, strešných zariadení, prístreší a veľkých podzemných ventilov.

Naše poslanie

Naše poslanie je založené na kréde „For Earth, For Life,“ teda „Za Zem, Za Život“, čo samo o sebe hovorí o tom, že sme sa zaviazali k ochrane životného prostredia Zeme a zároveň pomoci pri zabezpečovaní zásob potravín a vody, ktoré sú životne dôležité pre potreby ľudskej spoločnosti. Toto poslanie realizujeme zakaždým, keď traktor Kubota žne úrodu v produkcii životne dôležitých potravín alebo keď naše stavebné zariadenie vykonávajú výkopové práce pre zabezpečenie prepravy vodných zdrojov alebo poskytnutie prístrešia.

Viac informácií o Kubote nájdete na www.kubota-global.net alebo www.kubota-eu.com.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach