Hore
Aktuality

Kubota investuje do AgTech Startupu so sídlom v USA

(9. decembra 2021)

Spoločnosť Kubota Corporation (sídlo: Naniwa-Ku, Osaka, Japonsko; prezident a výkonný riaditeľ: Yuichi Kitao; ďalej len „Kubota“) investovala do Bloomfield Robotics, Inc. (ďalej len „Bloomfield“), americkej startupovej spoločnosti, ktorá využíva technológiu analýzy obrazu a umelú inteligenciu, na hodnotenie rastu rastlín a detekciu škodcov na viničoch, čučoriedkach a iných stromových kultúrach.

1. Pozadie a ciele

• Spoločnosť Kubota buduje spojenectvá s rôznymi startupmi a ďalšími spoločnosťami za účelom poskytovania riešení na zvýšenie efektivity a produktivity pestovania stromových kultúr.

• Spoločnosť Bloomfield poskytuje służby, ktoré využívajú umelú inteligenciu na analýzu a hodnotenie obrazových údajov stromových kultúr na poliach nasnímaných špecializovanými proprietárnymi kamerami, na základe ktorých navrhujú optimálne metódy hospodárenia.

• Kamery Bloomfield je možné namontovať na akékoľvek vozidlo, ktoré je možné prevádzkovať na takýchto hodposárstvach, aby počas swojej prevádzky zbierali obrazové údaje o tom, aký je stav danych kultúr, skúmajú sa vlastnosti ako je ich farba, zrelosť, veľkosť plodov a listov. Umelá inteligencia spracováva, analyzuje a posudzuje takéto obrazové údaje, aby navrhla opatrenia, ktoré je potrebné vykonať proti škodcom, a vyhodnotiť optimálny čas na zber plodín.

• Krátkodobé hodnotenie výkonnosti od zberu údajov (zachytenie obrazu) prostredníctvom návrhu, ktorý ponúkajú tieto služby, umožňuje pestovateľom stromových kultur prijať včasné opatrenia založené na detekcii škodcov a odhade úrody v ranom štádiu, čo výrazne pomáha pestovateľom stromových kultúr zlepšiť výnosy zo zberu a znížiť náklady.

• Kubota podporí prechod na inteligentné poľnohospodárstvo na hospodárstvach so stromovými kultúrami vybudovaním spolupráce s Bloomfield prostredníctvom tejto investície.

• Táto investícia sa zrodila vďaka spolupráci s programom THRIVE Accelerator Program, čo je startupový akceleračný program prevádzkovaný spoločnosťou SVG Ventures, na ktorom sa Kubota podieľa, a táto investícia do Bloomfield je ich spoločnou investíciou so SVG Ventures.

2. O spoločnosti Bloomfield Robotics, Inc.

Názov Bloomfield Robotics, Inc.
Riaditeľ Mark DeSantis (CEO)
Sídlo firmy Pittsburgh, Pennsylvánia, USA
Založenie 2018
Predmet činnosti Poskytovanie služieb monitorovania plodín pomocou technológie
analýzy obrazu a umelej inteligencie

3. Referencie

Účasť na americkom akcelerátorovom programe
https://www.kubota.com/news/2019/20191211.html

O spoločnosti Kubota

Kubota je popredným výrobcom poľnohospodárskeho, rašelinového a stavebného vybavenia a priemyselných motorov od roku 1890. S globálnou centrálou v japonskej Osake, kanceláriami vo viac ako 120 krajinách a s viac ako 41 000 zamestnancami v Severnej Amerike, Európe a Ázii dosiahla spoločnosť Kubota výnosy v roku 2020 vo výške 17,3 miliardy dolárov. Hoci primárnou líniou produktov Kubota je poľnohospodárska technika, spoločnosť vyrába aj rozmanité portfólio ďalších produktov vrátane celomestských systémov filtrácie vody, zavlažovania, potrubí, strešných zariadení, prístreší a veľkých podzemných ventilov.

Naše poslanie

Naše poslanie je založené na kréde „Za Zem, Za Život“, čo samo o sebe hovorí o tom, že sme sa zaviazali k ochrane prírodného prostredia Zeme a zároveň pomoci pri zabezpečovaní zásob potravín a vody, ktoré sú životne dôležité pre potreby ľudskej spoločnosti, keďže naša svetová populácia neustále rastie. Toto poslanie realizujeme zakaždým, keď traktor Kubota žne úrodu v produkcii životne dôležitých potravín alebo keď naše stavebné zariadenie vykonávajú výkopové práce pre zabezpečenie prepravy vodných zdrojov alebo poskytnutie prístrešia. Viac informácií o spoločnosti Kubota nájdete na www.kubota-global.net alebo www.kubota-eu.com

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach