Hore
Aktuality

Kubota investuje do spoločnosti Chouette, lídra v oblasti precíznych riešení pre správu viníc vo Francúzsku

06.02.2023

Spoločnosť Kubota Corporation (so sídlom v Naniwa-Ku, Osaka, Japonsko; prezident a riaditeľ spoločnosti: Yuichi Kitao; ďalej len „Kubota“) investovala v rámci kola rizikového kapitálu série A do spoločnosti Chouette (ďalej len „Chouette“), ktorá sa zaoberá precíznym riadením viníc pre vinohradnícky priemysel.

Investíciou do spoločnosti Chouette podnikla spoločnosť Kubota kroky na urýchlenie svojej filozofie inovácií zameranej na vytváranie nových obchodných príležitostí, produktov a služieb pre vinársky sektor. V posledných rokoch čelí vinohradníctvo celosvetovým výzvam, ako je nedostatok pracovných síl a environmentálne predpisy. Skupina Kubota má v úmysle rozšíriť svoje podnikanie zamerané na komunitu, aby tieto výzvy riešila prostredníctvom integrovaných riešení a spolupráce, technologického pokroku a jedinečnej hodnoty pre zákazníkov vo všetkých segmentoch svojho podnikania.

Spoločnosť Chouette bola založená vo Francúzsku v roku 2015 a ponúka riešenie pre precízne vinohradníctvo, ktoré pomáha pestovateľom optimalizovať ich rozhodovanie. Spoločnosť Chouette vyvinula jedinečnú umelú inteligenciu a algoritmy na analýzu snímok z dronov a senzorov na traktoroch na identifikáciu chorôb a máp vitality stromov, ktoré možno použiť na vytvorenie predpisových máp na optimalizáciu využívania zásahov. Poľnohospodári môžu tieto informácie spravovať prostredníctvom webovej platformy spoločnosti Chouette, ktorá pomáha poľnohospodárom pri rozhodovaní.

Spoločne s firmou Chouette strategické postavenie spoločnosti Kubota ako lídra v celosvetovom poľnohospodárstve a výrobe zariadení urýchli inteligentné technológie v rastlinnej výrobe a posunie podnikanie od predaja produktov k poskytovaniu komplexných riešení. Ide o strategický krok spoločnosti Kubota, aby sa stala poskytovateľom komplexných riešení vo vinárskom priemysle.

V roku 2019 spoločnosť Kubota založila inovačné centrá v Japonsku a Európe ako divíziu pre vývoj nových podnikov, produktov a služieb. Táto divízia vytvára ekosystém, ktorý umožňuje vývoj inovácií prostredníctvom partnerstiev s externými spoločnosťami, ako sú začínajúce podniky AgTech, poľnohospodárski producenti, výskumné inštitúcie a univerzity.

„Investíciou do spoločnosti Chouette robí Kubota ďalší krok k urýchleniu digitálnej transformácie smerom k autonómnym vinohradom. Platforma spoločnosti Chouette optimalizuje a automatizuje rozhodovací proces vinárov tým, že im pomáha monitorovať zdravie a vitalitu stromov a včas odhaliť choroby. Tým sa uzatvára slučka medzi riadením našich zariadení prostredníctvom predpisových máp a zberom nových údajov prostredníctvom našich palubných senzorov,“ vysvetľuje Peter van der Vlugt, generálny riaditeľ inovačného centra v Európe.

 

O Chouette

Spoločnosť Chouette, ktorá bola založená v roku 2015 vo Francúzsku, ponúka riešenie na precízne spravovanie vinohradov s cieľom optimalizovať rozhodovanie poľnohospodárov, najmä pomôcť im znížiť potrebu poľnohospodárskych zásahov a zároveň zabezpečiť výnosy. Na presné monitorovanie viniča sa dnes spolieha 100 vinohradov, čo predstavuje viac ako 20 000 monitorovaných hektárov.

 

O Kubote

Spoločnosť Kubota, popredný výrobca poľnohospodárskych a stavebných strojov, zariadení na starostlivosť o pôdu a priemyselných motorov od roku 1890, sa postavila výzve riešiť globálne problémy poskytovaním riešení so širokou škálou produktov, technológií a služieb v oblasti potravín, vody a životného prostredia, ktoré sú nevyhnutné pre náš každodenný život. V oblasti inteligentného poľnohospodárstva, ktoré v posledných rokoch priťahuje pozornosť, spoločnosť Kubota urýchlila rozvoj svojho podnikania, pričom sa zamerala na mimoriadne úspory práce založené na automatizácii a dosiahnutie precízneho poľnohospodárstva prostredníctvom využívania údajov. Spoločnosť Kubota má sídlo v japonskej Osake a pobočky vo viac ako 120 krajinách, viac ako 43 000 zamestnancov v Severnej Amerike, Európe a Ázii.

 

Motto našej značky

Naša značka „Pre Zem, pre život“ vyjadruje náš záväzok chrániť prírodné prostredie Zeme a zároveň pomáhať pri výrobe potravín a vody, ktoré sú nevyhnutné pre potreby spoločnosti, keďže svetová populácia neustále rastie. Toto poslanie sa realizuje zakaždým, keď traktor Kubota zberá úrodu na pôde a produkuje životodarné potraviny, alebo keď naše stavebné stroje kopú, aby dodali zásoby vody alebo poskytli prístrešie. Viac informácií o spoločnosti Kubota nájdete na www.kubota-global.net alebo www.kubota-eu.com.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach