Hore
Aktuality

Kubota predstavuje nové, výkonnejšie, pohodlnejšie a bezpečnejšie traktory M5002 Narrow Series

Spoločnosť Kubota Corporation predstavuje novú sériu traktorov M5002 Narrow, ktorá je najlepšou odpoveďou na potreby moderných producentov plodín s vysokou pridanou hodnotou. Tento nový rad bol navrhnutý špeciálne na prácu vo vinohradoch, ovocných sadoch a na iné účely, ktoré si vyžadujú použitie úzkych, nízkoprofilových traktorov. Rad M5002 Narrow vyniká vynikajúcimi technickými parametrami a vysokým výkonom v náročných pracovných podmienkach, pri neustálej prevádzke a zároveň ponúka vodičom väčší komfort a ľahšie používanie.

Modelový rad Kubota M5002 Narrow vyniká dokonalým kompaktným dizajnom, ktorý je ideálny na manévrovanie v úzkych radoch, skvelým výkonom a rýchlosťou, ako aj všestrannosťou, bezpečnosťou, jednoduchosťou riadenia a veľkou úsporou paliva. Tento nový rad traktorov je vybavený 4-valcovým motorom Kubota, ktorý spĺňa európske emisné normy Stage V, a dodáva sa s piatimi úrovňami výkonu od 74 koní do 115 koní. Tieto traktory poskytujú potrebný výkon pre všetky práce na poli, na záhrade a v doprave. Piatimi modelmi novej série sú M5-072N, M5-082N, M5-092M, M5-102N a M5-112N.

Nová séria Kubota M5002 Narrow, vyvinutá pre rôzne špeciálne účely, disponuje dvoma rôznymi prevedeniami kapoty, ktoré spĺňajú potreby jednotlivých účelov použitia. Jedna kapota, špeciálne navrhnutá pre modely Cabin, umožňuje vynikajúci výhľad dopredu na prednú nápravu, takže je vhodná na prácu vo vinohradoch a sadoch. Druhá kapota, špeciálne vyvinutá pre modely ROPS, má nízkoprofilovú konštrukciu, ktorá je ideálna na prácu v skleníkoch a na poliach s trvalými plodinami.

Rad Kubota M5002 Narrow je k dispozícii s niekoľkými typmi prevodoviek: jedna má 18 prevodových stupňov vpred a 18 vzad, druhá je ešte všestrannejšia a pohodlnejšia. Dvojrýchlostná prevodovka, s ktorou môžete zdvojnásobiť každý prevodový stupeň stlačením tlačidla, sa mení na 36 prevodových stupňov vpred a 36 vzad. Obe možnosti majú elektrohydraulickú páku a disponujú dvojrýchlostným otáčaním. Technológia dvojrýchlostného riadenia Kubota s uhlom natočenia približne 35º zvyšuje prevodový pomer predných kolies na prednú nápravu a ponúka mimoriadne malý polomer otáčania.

Sila na zvýšenie produktivity a výkonu

Pre pohodlné zdvíhanie ťažkých bremien a bezpečnú prevádzku je nový model Kubota M5002 Narrow vybavený výkonným hydraulickým systémom s výkonom až 69 l/min, ktorý je nevyhnutný pre zvýšenie produktivity a výkonu. Okrem toho vďaka trojbodovému závesu II. kategórie dokáže model M5002 Narrow uniesť ťažký náklad až do hmotnosti 2 300 kg.

The Kubota M5002 Narrow series’ hydraulic system has two hydraulic valves with independent flow control fitted as standard. Možno ho rozšíriť až na sedem hydraulických ventilov vpredu a vzadu (štyri mechanické a tri elektrohydraulické ventily navyše). To umožňuje vykonávať niekoľko úloh súčasne s predným, stredným a zadným náradím.

Pri práci v radových výsadbách, ako sú ovocné sady a vinice, je charakteristickým znakom dobrého traktora obratnosť. Vynikajúca ovládateľnosť radu M5002 Narrow spolu s veľkou stabilitou a bezpečnosťou – vďaka dvojvalcovému hydraulickému odpruženiu na prednej náprave – z neho robia prvú voľbu pre tieto poľnohospodárske plochy. Medzi nové funkcie tohto radu patrí odpruženie prednej nápravy, ktoré možno nastaviť v rôznych režimoch podľa preferencií a potrieb poľnohospodára. To možno ľahko vykonať pomocou dvoch špecifických tlačidiel.

Jedno z týchto tlačidiel riadi odpruženie prednej nápravy a umožňuje výber prevádzkových režimov (Off/On/Automatic). Výber najlepšieho nastavenia pre každú situáciu umožňuje efektívnejšiu a pohodlnejšiu manipuláciu na poli a na ceste a zároveň znižuje mechanické zaťaženie častí traktora. Druhé tlačidlo upravuje tlmenie nárazov odpruženia prednej nápravy podľa viacerých faktorov, ako je zaťaženie prednej nápravy, rýchlosť traktora a stav terénu.

Pohodlná a priestranná kabína s výhľadom do všetkých strán

S myšlienkou na dlhé dni strávené na poli navrhla Kubota priestrannú kabínu s plochou podlahou a vynikajúcim výhľadom do všetkých strán. Má tiež optimálnu ergonómiu, ovládacie prvky sú umiestnené komfortne v dosahu, čo umožňuje príjemnú a produktívnu prácu a plné sústredenie sa.

Kabína môže byť vybavená sadou filtrov CAT IV v súlade so špecifickými normami UNI EN 15695-1:2018. Výkonný ventilačný systém kabíny s certifikovaným filtrom s aktívnym uhlím poskytuje spoľahlivú ochranu pred prípravkami na ochranu rastlín a plodín, ktoré sa často používajú na ošetrovanie sadov a viníc.

O Kubote

Spoločnosť Kubota je popredným výrobcom poľnohospodárskej techniky, stavebných strojov, kosačiek a priemyselných motorov od roku 1890. S hlavným sídlom v japonskej Osake, pobočkami vo viac ako 120 krajinách a viac ako 43 000 zamestnancami v Severnej Amerike, Európe a Ázii dosiahla spoločnosť Kubota v roku 2021 obrat 20 miliárd USD. Hoci stroje sú jej hlavným produktom, Kubota vyrába aj širokú škálu výrobkov, ako sú mestské systémy na čistenie vody, zavlažovacie systémy, potrubné systémy, strešné a domové konštrukcie a veľké podzemné ventily.

Motto našej značky

Motto našej značky „Pre Zem, pre život“ hovorí o našom záväzku chrániť prírodné prostredie Zeme a zároveň pomáhať pri produkcii potravín a vody, ktoré sú nevyhnutné pre potreby spoločnosti, keďže svetová populácia neustále rastie. Toto poslanie sa realizuje zakaždým, keď traktor Kubota obrába pôdu, aby produkoval potraviny potrebné na život, alebo keď naše stavebné stroje vykonávajú výkopové práce na zabezpečenie prenosu vodných zdrojov alebo poskytnutie prístrešia. Viac informácií o spoločnosti Kubota nájdete na stránke www.kubota-global.net alebo www.kubota-eu.com.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach