Hore
Aktuality

Kverneland Group & Kubota Corporation nadobudli 80% podiel v spoločnosti ROC

8. október 2021, Klepp, Nórsko

Kverneland Group, medzinárodný líder v oblasti vývoja, výroby a predaja poľnohospodárskej techniky a služieb dnes oznámili, že podpísali zmluvu o odkúpení 80 % podielu ROC Company, popredného výrobcu zhrňovačov v Taliansku. Prezident a CEO Kverneland Group Shingo Hanada s potešením potvrdil, že spoločnosť ROC Company poskytnutím výrobnej linky na zhrňovače, v budúcnosti prispeje k posilneniu strategického záväzku Kverneland – Kubota pri zbere sena a krmovín. Vďaka tejto skutočnosti budú môcť obe spoločnosti ešte viac profitovať zo vzájomných synergií.

CEO Shingo Hanada ďalej uviedol, že distribuční partneri a zákazníci ROC sú dôležitým aktívom, potvrdil zachovanie značky ROC a pokračovanie v jej distribúcii.
Obaja súčasní vlastníci ROC Company – Denis Ubaldi a Raffaele Ubaldi, budú po dokončení akvizície v spoločnosti aj naďalej zastávať dôležité úlohy. Bratia Ubaldiovci na margo predaja povedali: „Vo vstupe do Kverneland – Kubota vidíme obrovskú príležitosť a priestor pre využitie synergií. Byť súčasťou tejto skupiny so silnou globálnou pôsobnosťou nám poskytuje obrovské výhody v mnohých oblastiach. Výhody týkajúce sa produktového vývoja až po výrobu a v neposlednom rade v ďalšej digitalizácii poľnohospodárskych systémov a riešení.”

Bratia Ubaldiovci sú ďalej presvedčení, že táto transakcia posilní spoločnosť ROC, zvýši jej rastový potenciál, umožní jej dodávať na trh atraktívne produkty a riešenia. Zároveň takisto aj naďalej podporovať svojich distribučných partnerov a zákazníkov.

Kubota

Značka Kubota vznikla v roku 1980 a je popredným výrobcom poľnohospodárskej, záhradnej, stavebnej techniky a priemyselných motorov. Spoločnosť sídli v japonskej Osake, má zastúpenie vo viac ako 120 krajinách sveta a 41 000 zamestnancov v Severnej Amerike, Európe a Ázii. V roku 2020 dosiahla tržby vo výške 17,3 miliardy dolárov. Kubota úzko spolupracuje na vývoji poľnohospodárskych strojov s poľnohospodármi. Cieľom je urýchliť vývoj inovatívnych riešení problémov súvisiacich s dostupnosťou potravín, vody a so životným prostredím. Napriek tomu, že výroba a predaj poľnohospodárskej techniky je core biznisom spoločnosti, do portfólia výrobkov Kubota patria i mnohé ďalšie produktové rady vrátane potrubí, výrobkov spojených so životným prostredím a rozvojom sociálnej infraštruktúry, ktoré prispievajú k zlepšeniu kvality ľudského života a života spoločnosti.

www.kubota.com

Kverneland Group

Kverneland Group je významný medzinárodný vývojár, výrobca a distribútor poľnohospodárskeho náradia, elektronických riešení a digitálnych služieb. Produktivita, efektívnosť a udržateľnosť sú tri dôležité princípy súčasného poľnohospodárstva, ktoré nás každodenne nútia neustále vyvíjať naše poľnohospodárske technológie. Kverneland Group ponúka moderný sortiment strojov určených na obrábenie pôdy, sejbu, zber krmovín a balíkov, rozmetadlá, postreky, elektronické riešenia a služby digitálnej farmy pre poľnohospodárske traktory a doplnkové stroje. Viac informácií o spoločnosti Kverneland Group nájdete na www.kvernelandgroup.com

ROC

ROC je globálnym priekopníkom vo vývoji a výrobe zhrňovačov s pozíciou celosvetového lídra a zastúpením približne v 40-tich krajinách. Spoločnosť má obzvlášť silnú pozíciu na špičkových trhoch, kam expandovala so sortimentom určeným zákazníkom využívajúcich zhrňovače. Vysoká kvalita a výkon sú základnými piliermi spoločnosti a poskytujú jej konkurenčnú výhodu. Vysoká úroveň vertikálnej integrácie vo výrobe je nevyhnutná pre kvalitu produktov ROC.

Viac informácií o spoločnosti nájdete na stránke www.roc.ag

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach