Hore
Aktuality

Spoločnosť Kubota oslávi v roku 2024 svoje 50. výročie v Európe

V roku 2024 si pripomíname 50. výročie príchodu spoločnosti Kubota do Európy otvorením prvej pobočky vo Francúzsku v roku 1974. Odvtedy spoločnosť preukazuje svoje odborné znalosti a spoľahlivosť, pričom sa riadi filozofiou Za Zem, za život. Počas celého tohto roka bude spoločnosť Kubota oslavovať túto udalosť, ktorá má pre skupinu mimoriadny význam.

Spoločnosť Kubota je v súčasnosti jedným z vedúcich hráčov na európskom trhu s poľnohospodárskymi a stavebnými strojmi, kde vyniká nielen svojimi inovatívnymi a vyspelými výrobkami, ale aj ako globálny poskytovateľ riešení.

Od svojho príchodu do Európy, ktorá je spolu s Áziou a Severnou Amerikou jedným z jej troch strategických regiónov, sa spoločnosť Kubota snaží vytvoriť obchodnú sieť, v ktorej je vzájomná dôvera s jej partnermi a distribútormi kľúčom k rastu v takom konkurenčnom prostredí, ako je práve to európske. Spolu s ponukou vysoko konkurencieschopných a spoľahlivých produktov sa tak Kubota stala jednou z popredných značiek v oblasti stavebníctva, pozemnej údržby a poľnohospodárstva. Spoločnosť Kubota, ktorú založil Gonshiro Kubota v roku 1890 v japonskom meste Osaka, vyniká nielen svojimi inovatívnymi a vyspelými výrobkami, ale aj ako poskytovateľ riešení. Okrem toho sa motory Kubota stali dôveryhodným zdrojom energie pre mnohých zákazníkov OEM v Európe.

Po založení svojej prvej európskej pobočky vo Francúzsku sa tak spoločnosť Kubota vyvinula s pevnou vôľou podporovať a riešiť problémy v oblasti potravín, vody a životného prostredia na kontinente, pričom využila svoje skúsenosti globálneho výrobcu a poskytovateľa riešení. V tomto zmysle sa spoločnosť zameriava na poskytovanie služieb, ktoré zvyšujú spokojnosť zákazníkov, a stáva sa ich dôveryhodným spojencom, čo dáva mottu spoločnosti kontinuitu: „Kubota, na vašej strane“.

Vytvorenie spoločnosti Kubota Holding Europe (KHE) v roku 2017 posilnilo firemnú identitu spoločnosti v Európe vďaka tímovej práci zamestnancov zo všetkých jej divízií, ktorí spájajú synergie s cieľom poskytovať najlepšie služby a produkty distribútorom aj koncovým používateľom.

Kontinentálna štruktúra v neustálom raste

Záväzok spoločnosti Kubota voči tak náročnému trhu, akým európsky je, bol od začiatku pevný.  Počas tohto polstoročia a od založenia prvej európskej pobočky vo Francúzsku v roku 1974 spoločnosť Kubota pokračovala v expanzii v Európe s mnohými pobočkami v Nemecku, Veľkej Británií, Španielsku, Taliansku, Holandsku, Poľsku a Turecku, aby podporila rast týchto trhov. V súčasnosti má spoločnosť približne 5 000 zamestnancov a viac ako 1 300 predajcov a distribútorov v Európe.

 

Aby spoločnosť Kubota Europe mohla lepšie slúžiť svojim zákazníkom a zaručiť im väčšiu blízkosť a schopnosť reagovať, vytvorila štruktúry, ktoré sú bližšie k jej európskym zákazníkom. Európske inovačné centrum (ICE) podporuje otvorené inovácie a urýchľuje rozvoj nových podnikov v Holandsku. Výskumné centrum KRDE, centrum výskumu a vývoja so sídlom vo Francúzsku, ktoré je v súlade s hlavnými trhmi a vyvíja nové, účinné a efektívne modely traktorov, ktoré reagujú na špecifické potreby plodín, poľných podmienok a pracovných procesov európskych poľnohospodárov.

Dve európske distribučné centrá

NEDC v Alblasserdame (Holandsko) a SEDC v Cavaillone (Francúzsko) – s cieľom vytvoriť väčšiu montážnu kapacitu a logistický systém pre Európu, ktorý umožní spoločnosti Kubota dodávať výrobky v rýchlejšom čase. A európske logistické centrum s rozlohou 22 000 m2 na severovýchode Francúzska na distribúciu náhradných dielov v Európe, ktoré zaručuje lepšiu dostupnosť, pohotovosť a rýchlejšie dodávky. Dopĺňajú ho továrne spoločnosti Kubota v Európe: Kubota Farm Machinery, závod na výrobu traktorov založený na severe Francúzska v roku 2015, a Kubota Baumaschinen GmbH, závod na výrobu stavebných strojov v nemeckom Zweibrückene, založený v roku 1989.

 

Okrem toho v roku 2012 spoločnosť Kubota získala skupinu Kverneland, poprednú spoločnosť v oblasti poľnohospodárskych nástrojov a efektívnych poľnohospodárskych riešení, čo jej umožnilo rozvíjať sa a zanechať silnú stopu v európskom poľnohospodárskom sektore. V posledných rokoch došlo k ďalším akvizíciám významných hráčov v Európe, ako sú Pulverizadores Fede alebo Gianni Ferrari, vďaka čomu má Kubota možnosť ponúknuť zákazníkom komplexnejšie a ucelenejšie riešenia.

 

„Pri príležitosti osláv 50 rokov značky Kubota v Európe som poctený, že môžem oceniť odolnosť a inovácie, ktoré definovali našu cestu. Ako prezident spoločnosti Kubota Holding Europe vyjadrujem hlbokú vďaku nášmu oddanému tímu a verným zákazníkom, predajcom, distribútorom a partnerom v regióne. Tento míľnik označuje nielen naše minulé úspechy, ale aj vzrušujúce kapitoly, ktoré spoločne napíšeme v nasledujúcich rokoch. Na 50 rokov dokonalosti a v očakávaní toho, čo nás čaká,“ povedal Yasukazu Kamada, prezident spoločnosti Kubota Holding Europe.

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach