Firma Kubota od svojho založenie reprezentuje techniku s vysoko výkonnými motormi.

Diesel motory charakterizujú dve zvláštnosti: viacventilová konfigurácia s 2, 3 a 4 ventilmi a ekologické nároky, zaručujúce plnenie celosvetovo platných a prísnych noriem splynovania. Druhou zvláštnosťou, ktorou sa dieselové motory vyznačujú je individualita. Podľa účelu použitia je možné zabudovať motory špeciálne podľa požiadaviek zákazníka.

Výkon a dlhá životnosť sú pre dieselové motory Kubota tým prvotriednym kritériom. Nákladné ale zato bez údržbové ozubené kolesá na rozdiel od ozubených remeňov s nutnosťou intenzívnej údržby obstoja bez problémov pri používaní po dobu až 20 tis. prevádzkových hodín, čo zodpovedá približne 1,2 miliónu najazdených km.

Títo vytrvalí pomocníci splnia každú požiadavku, preto dieselové motory Kubota používajú významné podniky, ako napríklad firma BOBCAT pre svoje kompaktné nakladače, CARRIER pre chladiace agregáty nákladných automobilov alebo BOMAG, Giant, Schaffer, Merlo, Manitou a mnoho ďalších.

Pre zaručenie optimálnej dimenzie motorov sú analyzované najskôr presné požiadavky každého výrobca stroja. Skúšobňa zriadená v Rodgau, kontroluje vzorky motorov pred dodaním. Je preto možné kedykoľvek simulovať napríklad studený štart pri teplote do mínus 35°C. Všetko presne tak, aby bolo možné s kľudným svedomím prehlásiť „KUBOTA INSIDE“.